Zapytania telefoniczne przynoszą zyski

IMG_6985Gdy w gabinecie zaczynają dzwonić telefony to znaczy, że Twoja ciężka praca zaczyna przynosić efekty. Inwestycje w marketing i ogłoszenia przekazywane „pocztą pantoflową” sprawiają, że nowi klienci kontaktują się telefonicznie. Usprawnienie komunikacji telefonicznej może spowodować zwiększenie ilości konsultacji i zabiegów. Zaoferowanie lepszej usługi zamiast lepszej ceny przynosi więcej efektów. Jakość pracy chirurga jest oczywiście bardzo ważna, lecz jest ona tylko jednym z wielu czynników wpływających na całokształt satysfakcji pacjentów.

Rozwiązaniem jest zatrudnienie kompetentnego asystenta lub komunikatywnej i cechującej się empatią pielęgniarki. Pamiętaj, że Twój asystent, pielęgniarka lub recepcjonista są ogniwem pomiędzy potencjalnym „pacjentem z Internetu” a zamówieniem konsultacji w Twoim gabinecie.
Osoba odpowiedzialna za odbieranie telefonów w gabinecie powinna być komunikatywna i pogodna. Przykładową odpowiedzią na pytanie „Jakie ryzyko występuje po operacji powieki” nie powinno być „Proszę sprawdzić na naszej stronie internetowej”. Potencjalni pacjenci powinni zawsze być traktowani w sposób profesjonalny i przyjazny, aby czuli się mile widziani w Twoim gabinecie oraz mieli gwarancję troskliwej, kompetentnej i przyjaznej obsługi. Wymagaj od osoby odbierającej telefony udzielania precyzyjnych odpowiedzi na pytania dzwoniących pacjentów. Ten wysiłek na pewno zostanie doceniony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*